Nopietni gatavojamies jauniešu dienai!

19 Aug

Šodien diena sākās ar gatavošanos jauniešu dienai. Esam sadalīti vairākās komandās, kādi atbild par reklāmu, kādi par aktivitātēm, kādi par dekorācijām – printējām informācijas lapiņas, tika veidots mākslinieciskais noformējums un gatavotas aktivitātes.

Interesants uzdevums pēcpusdienai bija checkpoints pilsētā. Pirmais uzdevums bija fotografēt smaidīgus cilvēkus, kas nozīmē, ka, lai viņi smaidītu, mums ir jāpacenšas 🙂 Šajā procesā tapa daudz jaukas bildes, no kurām kādas noteikti tiks izvietotas izstādē, ko veidosim Latvijā – Gruzija mūsu acīm – sajūtas, iespaidi, pārdomas.

Galvenais uzdevums bija meklēt vārdus teicienam, kurš mums beigās bija jāatmin. Teikums bija gruzīnu valodā – gamarjoba, madloba rustavshi mobrdzanebistvis, vimegobrot! – Sveiki, paldies, ka ieradāties Rustavi, būsim draugi!

Interesants uzdevums bija iemainīt līdzi iedot knaģīti pret kaut ko vērtīgu. Viena komanda iemainīja pret flekša disku un brillēm, (tās iedeva vīrietis, kurš 5 gadus bija nodzīvojis Rīgā!) citi pret nektarīnu, citi pret šķiltavām. Par šķiltavām bija interesants stāsts – tās šim puisim, kurš mums tās uzdāvināja, bija dāvinājis viņa draugs, kurš ir miris, viņa lūgums bija šķiltavas nedāvināt tālāk un atstāt mums. Gruzīniem viesmīlība ir ļoti svarīga!!! To mēs jūtam katrā situācijā, kad mūs kāds uzrunā un mēs pastāstam, ka esam no citas valsts un jo īpaši tad, kad pastāstam, ka esam no Latvijas. Liela daļa Gruzīnu zin Latviju, esam arī satikuši vairākus cilvēkus, kuriem kāda radniecība saistās ar Latviju, vai paši tur ir bijuši!

Diena noslēdzās ar interesantu atgadījumu pilsētas centrā. Mēs zinājām, ka pilsētā vakarā paredzēts valsts prezidenta opozīcijas pasākums un koncerts, bet pasākuma sagatavošanās sākās jau dienā. Centrā apgrozījās daudz policistu, ātrā palīdzība un arī televīzija. Kad reportieri pienāca pie mums, uzzinājām, kas noticis. Policija aizturēja televīzijas mašīnu, jo viņi esot notriekuši riteņbraucēju, bet mēs redzējām, kā riteņbraucējs sēdēja uz soliņa un dzēra limonād, bet pēc tam pats iekāpa ātrās palīdzības mašīnā. Šis notikums izskatījās kā patiešām liels iestudējums, jo „notriektajam” riteņbraucējam nebija pat nevienas skrambiņas, tāpat kā viņa velosipēdam, taču viss tika izmeklēts kā traģēdijā- filmēts velosipēds, mērīta notikuma vieta, kā arī ieradās vairākas policijas ekipāžas…Gega šo informāciju izstāstīja reportieriem un tika izveidots sižets! Reportieri pastāstīja, ka šis negadījums bijis tīšām inscinēts, lai nepieļautu viņu nonākšanu kādā politiski svarīgā notikuma vietā. Šķiet, nepaliekot vienaldzīgi, mēs izdarījām labu darbu!

P.S. Par 3 sant. nopirktais skočs bija tieši laikā, lai salabotu Terēzes sandeles, kuras (abas!) checkpointa laikā saplīsa… 🙂

P.S.S. Tikko ieradās mūsu draugi no centra pasākuma!

 

Jauku vakaru!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: