Jaunieši meklē piedzīvojumus Rustavi apkārtnē!

18 Aug

Šodien mums mērķis bija piedzīvot izaicinājumu –  lai kaut ko dzīvē sasniegtu, piedzīvotu, nedrīst  palikt tikai konforta zonā, ir arī jāpiedzīvo izaicinājums!

Sadalījāmies četrās grupās un devāmies ceļā! Mana grupa izlēma doties uz tirgu, jo kur gan vēl kā tirgū ir tik daudz patiesās ikdienas un dažādo kultūru sajaukums.

Iraklijs paņēma striķi, cepuri un mēs kopā gājām meklēt viņa govi! Laikam tas ir pašsaprotami, ka mūs neviens uz sopiem neņēma. Gruzīni arī nepazīstot mūsu stopēšanas zīmi, bet viņiem tam esot laba nozīme.

Mēs iesākām ar to, ka kādam vietējam tirgotājam piedāvājāmies palīdzēt tirgot melones. Iemācījāmies gruzīnu valodā, kā to pateikt un devāmies ceļā! Abas paņemtās melones notirgojām vietējiem gruzīniem, kuri ar interesi uzsāka ar mums sarunu un beigu galā ap mums bija sapulcējies plašs pulciņš vietējo. Mēs iepriecinājām sirmo vīru ar četriem lariem.

Vēl mēs satikām kādu sievieti Mari jeb pilnā vārdā Mariju Zvirbuli, kurai mamma ir latviete. Viņa brīvi latviski ar mums runāt nevarēja, bet dažus teikumus un frāzes pateikt gan! Arī viņai tas bija aizkustinājums – satikt kādus cilvēkus no savas mammas dzimtenes, Mari sariesās acīs asaras!

Kā punktu uz „i”  mēs vēlējāmies pielikt, nonākot Skautu mājā policijas mašīnā. Spēlējām tūristus, kuri ir pazuadējušies un lūdzām, lai mums palīdz nokļūt mājās. Parasti šāds gājiens mums būtu sanācis, jo policisti esot ļoti laipini un atsaucīgi, bet šī nebija mūsu diena 😀 Irakliju gandrīz arestēja!!! Viņi nenoticēja, ka mēs esam tūristi un uzskatīja, ka mēs viņus izjokojam… Par laimi viņi steidzās uz kādu atgadījuma vietu un mēs laimīgi sēdējām mikroautobusā un devāmies uz Skautu māju!!!

Arī pārējās komandas devās piedzīvojumu meklēšanā – kādi mēģināja ubagot, dziedot latviešu dziesmas, bet neveiksmīgi, kādus sakoda lapsenes, kādi bija pamestā mājā, kādi tika aizslēgtā muzejā – uzzinot, ka jaunieši ir no Latvijas, muzeju atvēra un parādīja bez maksas. Vienā no Gruzijas antikvariātiem jaunieši atrada radioaparātu VEF. Vēl kādi redzēja, kā glābj sivieti, kura netiek ārā no otrā stāva dzīvokļa, kādi atrada izžuvušu purvu, pamestu ūdens attīrīšanas iekārtu. Īr arī kāds interesants novērojums – Gruzijā nav kaķu, bet šodien tika pamanīti kādi četri, kas arī ir atklājuma vērts pasākums! Gega nofilēma video no šā pasākuma, kuru, droši vien, Terēze tuvākajā laikā apstrādās un ieliks blogā!

Šobrīd sēžam Rustavi centālajā laukumā, ir 28 grādi, tikko izdalījām ielūgumus vietējiem uz Jauniešu dienu, kas notiks pirmdien un šobrīd kopīgi domājam, ko rakstīt. Šovakar šajā laukumā bija paredzēts koncerts deviņos, bet šobrīd ir jau gandrīz vienpadsmit un vēl tikai būvē skatuvi – tas ir pēc Gruzijas laika. 🙂

გვაღვიძებს… თვალებდასიებული მაგრამ მაინც ხალისით მივდივართ საჭმელად.

აი,ყველანი მზად ვართ ექსკურსიისთვის და თავგადასავლებისთვის,ჩავსხედით მარშუტკაში და ჩაირთო ძრავაც.ედვარდი დაგვრჩა :დ უკან მოვბრუნდით წამოსაყვანად.ქარში გახვეული მცხეთა და სვეტიცხოველი,ქართული სუფრა და თბილისის ზღვა,რაც განსაკუთრებით უნდოდათ ლატვიელებს J ყველას ძალიან მოსწონს საქართველო.ლიბიმ მითხრა დღიურის წერა დავიწყეო,ყოველდღე წერს რომ მოსწონს ქართველები,საქართველო,ქართული სუფრა,ცეკვა,სიმღერა და საერთოდ ყველაფერი.უცხოელებს ძალიან დავუმეგობრდით…ისინი არც ქართველები არიან,არც ქრისტიანები მაგრამ ყიდულობენ მართლმადიდებლურ სამაჯურებს რომ ჩვენ გაგვიხსენონ,ეს ძალიან ბევრს ნიშნავს! ამ პატარა ექსკურსიის შემდეგ ქართულმა სუფრამ კიდევ ერთხელ მოახერხა მათთვის თავის მოწონება.ხინკლის ჭამაში შეჯიბრი განსაკუთრებით საინტერესო იყო :დ მერე ნათიას მობილური დარჩა და კიდევ ერთხელ მოვბრუნდით J თბილისის ზღვაზე გარუჯვის დრო რომ მოვიდა,ყველა ბედნიერი იყო,ქარის მიუხედავად მაინც მზე იყო და ჩვენც მივეფიცხეთ ამ ვეებერთელა ყვითელ ბურთს,მაგრამ ცოტა ხანში მოულოდნელად გაუჩინარდა და ყველას ერთდროულად მოგვგვარა სიცილი.დამალობანას თამაშს ჰგავდა,ჯერ გამოჩნდებოდა,მერე ისევ ღრუბლებს ამოეფარებოდა და ამ დროს ქარი ჩვენს გაყინვას ცდილობდა :დ მაგრამ სადაც მეგობრობაა იქ ყველანაირი სტიქია უძლურია : )) ჩვენ მაინც კარგად გავერთეთ,ბევრი ვიცინეთ ულდისზე : ) აი აქედან გაჩნდა ახალი სიმღერის იდეაც : This is story of my Uldis… : ))

საღამოს მერიასთან, ცეკვასა და სიმღერაში ავიყოლიეთ ბავშვები…გზაში მე და ნათია ვმღეროდით…ვმღეროდით ყველაფერს დაწყებული „მაყვალა“-დან,დამთავრებული „oh my darling”-ით : ) მერე „ჭაჭა ფართი“ გვქონდა :დ ზოგიერთმა უცხოელმა მონაწილემ უკვე სადღეგრძელოები „დაამუღამა“ და თამადობაც შეუძლია.შუაღამისას ისევ დაგვისივდა თვალები,მაგრამ ამის მიუხედავად კვლავ განვაგრძობდით ცეკვას.მართალია ხანდახან ფეხიც გვერეოდა და ვიქცეოდით,მაგრამ როცა მეგობარი გყავს გვერდით,ის აუცილებლად გამოგიწვდის დახმარების ხელს…დაახლოებით ოთხი საათი იყო, რომ დავიშალეთ.დღეს დილით რვა საათზე დარეკა მაღვიძარამ.წესით გეგას ჩართული მუსიკა მაღვიძებს ხოლმე,მაგრამ დღეს გეგასაც და სხვებსაც ტკბილად სძინავთ : ) დღეს დილით მე შევითავსე გეგას პროფესია და Coldplay-ს ჩართვამ გაჭრა კიდეც…კიდევ ერთი დღე დაიწყო დასიებული თვალებით,მაგრამ კვლავ მხიარულად.თავგასავლების საძებნელად წავედით,მაგრამ მკვდარი ჩიტის მეტი ვერაფერი ვიპოვეთ თავიდან :დ მერე ყველაფერი გავაკეთეთ რისი გაკეთებაც შეიძლებოდა…ქუჩაში დავიწყეთ სიმღერა და ცეკვა,ჩვენს პირდაპირ კი შავ ნაჭრის ჩანთაზე ეგდო ხუთ და ათ თეთრიანები…ბევრი ვიმღერეთ თუ ცოტა როგორც ჩანს ვერავინ მოვხიბლეთ.თხუთმეტი თეთრით დავიწყეთ და თხუთმეტითვე დავამთავრეთ :დ ფარული კამერაც ვცადეთ და ბოლოს საშინელებათა ფილმის გადაღებით დავამთავრეთ თავგადასავლების ძებნა : ) მიმდინარეობს მონტაჟი :დ დარწმუნებული ვარ კარგი გამოვა  🙂

პ.ს.უკვე რამდენიმე დღეა ხელს მიმშვენებს სამაჯური ლატვიის დროშის ფერებით და ეს ფერები მიფერადებენ ჩემს ისედაც ფერად გარემოს : ))

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: