Jaunieši ar savām aktivitātēm „ uzspridzina” Rustavi centru!

17 Aug

Šodien devāmies ekskursijā uz Mckhetu – bijušo Gruzijas galvaspilsētu. Fantastisks skats bija uz kalnos uzbūvēto Jvari klosteri, kuru apskatījām pa ceļam. Arī pati Mckheta bija burvīga – lai arī plosījās patīkams vējš, pilsētā bija TĀDS miers, neskatoties uz to, ka šī ir tūrsitu pilsēta!!!

Satikām dažādus interesantus cilvēku – vietējo priesteri un kādu sirmu un jauku vīru, kurš muzicēja pie baznīcas. Jauniešiem izvērtās interesanta saruna, par ko pastāstīs Emīls.

Daba šajā vietā bija tik skaista, ka aizrāvās elpa! Tāds kalnu un vēja varenums! Bildēs to droši vien varēs pamanīt.

Protams, baudījām arī vietējos gardumus! Vispieprasītākie bija hinkāļi – mūsu puiši sacentās ar vietējiem jauniešiem to ēšanā un rekords bija 15 gab. Lai būtu aptuvena nojausma par apmēru, jāpiebilst, ka vairums no mums apēda vienu vai divus! Eduards un Emīlls bija visaktīvākie no mūsu jauniešu puses. Tā kā gruzīni mīl asus ēdienus, mēs puišiem palīdzējām sapiparot hinkāļus un par izbrīnu jāatzīst, ka viņi,  ne aci nenomirkšķinot, tos apēda… Lai gan – šeit noteikti ir runa par Gruzīnu lepnumu! 🙂 Kā mums šodien pastāstīja Liene, gruzīns, mācoties slēpot, drīzāk klups un kritīs nekā izmantos instruktora palīdzību!

Iespējams, šodien virs Tbilisi bija vienīgais mākonis visā vasarā un tas pats tieši tad un tur, kur Cēsu jaunieši atpūtās! Sauļošanās mums neizdevās, bet tas netraucēja citādi jauki pavadīt laiku – peldēt, lekt no tramplīniem, iepazīties ar vietējiem jauniešiem – Uldis iekaroja kādas vietējās meitenes sirdi!!! Interesanti šajā momentā parādījās vietējā kultūra – meitene, ar kuru iepazinās Uldis, bija atnākusi kopā ar brāli, kurš viņu sargāja un arī piedalījās abu jauniešu sarunā!

Vakara galvenais notikums- flashmobs Rustavi centrā, kur tika uzrunāti jaunieši „Jauniešu dienai”. Piedalījās daudz vietējo jauniešu, jo vakars, kad nav tik karsta saule, ir pats aktīvākais tikšanās laiks centrālajā laukumā. „Ādamam bij septiņ` dēli”, Ponija spēle un citas aktivitātes ļoti uzrunāja vietējos un visi bija sajūsmā, jo iepriekš tukšajā laukumā dažu minūšu laikā saradās neticami liels skaits jauniešu!

P.S. Šodienas atjautības uzdevums: Do you know why yellow bus is called yellow bus?

P.S.S. Kur aizgāja Tomaš? 😀

105 lari

Tikko  kā beidzies vērienīgs ūdens un mūzikas šovs.  Šovakar Rustavi tiek atklāta jaunā strūklaka, kuru dizainējuši Vācijas un Japānas  speciālisti. Skan šķidri aplausi.Šķiet, ka vienīgie sajūsminātie ir latvieši aiz žoga. Vietējo sejās ir redzama vilšanās, pareizāk sakot, dusmas. Tā ir viņu nauda.

Par godu jaunās strūklakas atklāšanai, šodien Rustavi ierodas pats Gruzijas prezidents Saakašvili.  Bija paredzēts, ka viņš ieradīsies septiņos, bet ir astoņi vakarā, un par prezidenta klātbūtni lieciena vien policistu  pūlis , miesassargi un snaiperi uz blakus māju jumtiem.

Pilsētas galvenajā laukumā ir sapulcējušies pāris tūkstoši cilvēku.  Ārstiem, skolotājiem, citiem pašvaldības darbiniekiem tas ir jādara obligāti,pretējā gadījumā viņi vai viņu  ģimenes locekļi zaudēs darbu. Turpat laukumā ierdodas arī pūlis no Sakašvillī jauniešu partijas, kas apbruņojušies ar T-krekliem un karogiem. Georgi pastāsta,ka tie nav vietējie. Viņi ar autobusiem ir atvesti no tāliem Gruzijas reģioniem. Tomašs no Slovākijas pajoko, ka šī atklāšanas ceromonija izmaksā vairāk kā pati strūklaka. Vai spējat iedomāties? Tas viss, lai atklātu strūklaku, laikā kad daudzi no Gruzijas iedzīvotājiem strādā tikai par pārtiku. Ir grūti neizjust riebumu pret šeit notiekošo.

Pats Saakašvili saka, ka Gruzijas vēsture sākās 2003. gadā, kad viņš nāca pie varas. Starp citu, kopš tā laika gruzīniem ir arī jauna himna un karogs, kas pirms tam kalpoja par Sakašvillī partijas  „Nacionālā kustība” karogu.Paši gruzīni šo partiju sauc par nacistiem.

Sakašvillī  pilnībā kontrolē valstī notiekošo. Viņs izlemj visu, kas notiek valstī. Dziesmu, kas pārstāvēs valsti Eirovīzjā, Olimpisko komandu, Giorgi ir pārliecināts, ka viņš ir izvēlējies pat mūziku un gaismas strūklakas atklāšanā.

Pirms nolaišanās Tblisī lidostā, mūsu uzmanību piesaistīja krāšņa ēka, kas atgādina pili. Tā ir privātā prezidenta lidosta. Lielu iedzīvotāju nepatiku izraisījis nesenais gadījums, kad Sakašvillī uzbūvēja vērienīgu villu par vairākiem miljoniem. Tie, protams, tika ņemti no valsts budžeta. Tāpat arī iedzīvotājiem nepatīk, ka Sakašvillī izkropļo vecpilsētu ar mūsdienīgām ēkām. Tajā skaitā arī Miera tiltu.Šīm ēkām tiek tērēta milzīga nauda.

Šodien izdevās aprunāties ar vietējo Gruzīnu pensionāru, izmantojot jauno draugu  tulka pakalpojumus. Viņš  visu savu dzīvi ir smagi strādājis, bet viņa pensija ir tikai 105 lar(35lati). Šobrīd viņš  muzicē  blakus baznīcai, lai nopelnītu papildus līdzekļus, citādi viņš nomirtu no bada. Tas nav godīgi. Viņš pats vairs netic, ka ir iepsējams kaut ko mainīt , bet joprojām saglabā dzīvesprieku.

Vietējais jaunietis saka: „Saakašvili nav muļkis. „ Armija ir viņa pusē, jo viņš maksā tiem lielas algas. Viņu alga ir krietni lielāka kā zinātniekiem Gruzijā. Piemērs: Geo vecāki ir advokāti, bet viņi saņem tikai 1000(350 latus) larus mēnesī. Un tā Gruzijā skaitās augsta alga.  Katru gadu armijas skaits palielinās.

Paši gruzīni saka, ka viņi negrib daudz, tikai pirmo reizi patiesi paši izlemt, kas notiek valstī, jo godīgām vēlēšanām sen vairs neviens netic. Tomēr viss nav tik bezcerīgi, kā šķiet. Kad es teicu: „ Saakašvili  bija              stiprs laikā, kad gruzīni karoja ar krieviem,”  Manana  atcirta, „ Ne  jau Saakašvili bija stiprs, tauta bija stipra!”  Un viņi tik tiešām ir sipri! Piemēram, 19. augustā šeit, Rustāvī, notiks vērienīgs opozīcijas mītiņš. Pa ielām braukā mašinās, kas plivina Gruzijas un ES karogus. Tie ir Saakašvili pretinieki. Es jūtu, ka briest revolūcija. Nebrīnīšos, ja pēc dažiem mēnešiem, gada vai diviem mūsu zņu portāli vēstīs par apvērsumu Gruzijā. Patiesībā, šī ir kā Eiropas Ziemeļkoreja, bet cilvēki ir apbrīnojami spēcīgi. Es ticu tiem!

P.S Pielikumā pievienoju bildi, kurā esmu redzams es un gruzīnu pensionārs.

P.S.S  Šis raksts atspoguļo tikai un vienīgi manu personīgos uzskatus, kas radušies pēc pirmajām 5 dienām Gruzijā un sarunām ar vietējiem gruzīniem.

P.S.S.S Atcerējos, ka visi Gruzijas meži (43% no valsts teritorijas) ir pārdoti ķīniešiem.

Emīls Lukjanskis

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: