Latviešu kultūras vakars Gruzijā

16 Aug

Šodien diskutējām par tādām tēmām kā diskriminācija, stereotipi, izpēlējām simulācijas spēli, attīstot domāšanu un izpratni par stereotipiem, būvējām ideālo pilsētu.

Šodien plānā bija latviešu kultūras vakars – mēs līdzi bijām paņēmuši čipsus, rupjmaizi, latviešu šokolādi, šprotes, bet uz vietas pagatavojām auksto zupu, kartupeļu pankūkas un krāsnī follijā ceptus ābolus ar saldējumu. Lai arī Gruzijā nav iespējams iegādāties marinētas bietes, aukstā zupa izdevās fantastiska – jaunieši ēda un slavēja, īpaši mūsu tautiete Liene un viņas vīrs Leksiko. Rādījām arī Gruzīniem mūsu filmiņas par Latviju – Baltijas ceļu, video par Cēsīm, Latviju, kā arī Uldis ar Ievu mācīja dejot „ Tūdaliņ – tāgadiņ”, kopā spēlējām „ Kas dārzā, Kas dārzā” , „ Pēdējais pāris šķirās” ! Vakars izvērtās sirsnīgs!

Vakarā, matiem plīvojot spēcīgā vējā, pļāpājām par mums, mājiniekiem un sauli un atzinām, ka  šī bija visjaukā no mūsu kopābūšanas dienām!

Rītdien dosimies pelnītā atpūtā uz pilsētu Mcheta, kas agrāk bija Gruzijas galvaspilsēta – vēsturiska un ļoti skaista pilsēta kalna pakājē. Pēc Mchetas apskates un nacionālo hinkāļu baudīšanas (nacionālais ēdiens, ko mēs ar Terēzi nobaudījām jūnijā – pelmeņiem līdzīgs ēdiens, kas jāēd ar rokām un kuru nekādā gadījumā nedrīkst saukt par pelmeņiem), mēs baudīsim ūdens priekus Tbilisi ezerā, ko viņi sauc par Tbilisi jūru!

Sūtam pa saules starņam arī mājiniekiem!!!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: