Cēsu jauieši piedalās Gruzijas prezidenta sagaidīšanā

15 Aug

Gamardžoba! Tā Gruzīnu valodā sasveicinās. Bija tik jauki šodien, ejot staigāt pa Rustavi, sveicināt pretīmnākošos – gandrīz visi atņēma sveicienu un pasmaidīja, kāds arī pajautāja, no kurienes esam.

Ejot pastaigā mēs piestājām strūklakā, kamēr latvieši ārdījās pa ūdeni, gruzīni sēdēja ēnā. Viņi tā arī nesaprot, kāpēc latviešus tā pievelk saule, viņi labprāt dienas laikā uz pilsētu neietu, bet nu mūs dēļ…

Ekskursija uz vietējo pilsētu sanāca pilna atklājumu – uzzinājām, cik gardas ir svaigas vīģes, ka ķirbjus var audzēt arī gaisā kā vīnogas, ka Rustavi netālu no centrālā parka atrodas grafiti siena, uz kuras ir arī latviešu zīmes, ka ir ēkas siena, uz kuras ir rakstīts „ suns” , ka Gruzijā aug koks, kura ziedus sauc par suņa ziediem. Ir fantastiski staigāt pa ielu un uzēst vīģes un vīnogas. Vienīgi granātāboli vēl nav īsti gatavi, bet viņus varot kā zaļus tomātus –  nolit uz loga un nogatavināt. Noteikti kādus aizvedīsim mājās!!!

Šodien mums bija iespēja piedalīties pasākumā, kurā piedalās Gruzijas prezidents – Rustavi centrālās strūklakas atklāšana. Nedaudz izbrīnīti par mūsu vēlmi satikt Gruzijas prezidentu bija vietējie jaunieši, bet viņi laipni piekrita Gruzijas kultūras pasākumu pārcelt nedaudz vēlāk, lai mēs satiktu Saakašvilli, kas, patiesībā, arī ļoti labi atbilst kultūras vakara tēmai! Mēs redzējām fantastiskas strūklakas dažādās varavīksnes krāsās, ko papildināja skaista mūzika. Kā arī pats Rustavi mērs deva atļauju, lai mus ielaistu viesu zonā bez dokumentiem, diemzēl so iespeju nevarējam izmantot, jo tad butu jāpaliek līdz pasākuma beigām, ko mēs nevarējām.

Pārsteigums mums bija taksometra cena – mēs 5 cilvēki atbraucām par diviem lariem, kas mūsu naudā ir 70 santīmi. Bet, kad Liene (latviešu meitene no Inešiem, kura ir iemīlējusi un apprecējusi puisi no Gruzijas Lexico vārdā) mums pastāstīja, ka viena cilvēka pensija ir 105 lari, kas mūsu naudā ir aptuveni 36 lati, viss kļuva skaidrs…

Vakarā, kad atgriezāmies no prezidentam veltītā pasākuma, mūs sagaidīja  glīti klāts galds un supra. Mums bija pašiem savs Tamada – tostu teicējs un vietējais gruzīnu vīns. Mēs baudījām tādu labumus kā čadi – kukurūzas plācenīši, kas jāēd kopā ar sieru, kā arī hačapuri – picas veidīgs siera gardums un, protams, sašliks! Pēc gardām vakariņām mūs priecēja jaunieši ar savas kultūras iepazīstināšanu – vēsture, dejas, tradīcijas, dabas skaistumi.

Patiesi aizkustinošs bija video par Gruzijas brīvības ceļu 2008.gada septembrī, mēnesi pēc kara (karš ar Krieviju), kur par piemēru gruzīni ir paņēmuši Latvijas Baltijas ceļa cilvēku ķēdi.

Diena noslēdzās ar karstasinīgām gruzīnu dejām nakts garumā!!!

Mīlestība gaisā virmo – love is in the air!!!!

P.S. Pēdējās divas bildes ir sveiciens Ulda mammai un Emīla tētim – ar jūsu dārgumiem viss ir vislabākajā kārībā!!!

One Response to “Cēsu jauieši piedalās Gruzijas prezidenta sagaidīšanā”

  1. Jūsu mūžīgai fans. August 15, 2012 at 9:53 pm #

    Un nevaru taču tā vienkārši izlasīt un neiekomentēt. Patiesībā galvenais, ko gribēju teikt(atgādināt), ka jūs nu tiešām esat lieliski.
    Bučas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: